Cheapest right now
The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

Morrisons Butcher's Style 8 Thick Cumberland Sausages 454g
£1.79
Buy at Morrisons →£0.39/100g · 454g

Sainsbury's Italian Style Sausage Ragu, Limited Edition, Taste the Difference 350g
£2.43£3.25-25%
Nectar£0.69/100g · 350g

Tesco Finest Tuscan Sausage Orecchiette 750g
£6.50£8.00-19%
Clubcard£0.87/100g · 750g

Rustlers All Day Breakfast Sausage Muffin 155G
£1.50£1.90-21%
Clubcard£0.97/100g · 155g

Fire Pit Tesco 6 Tex Mex Sausage Skewers with Nacho Cheese Sauce 460g
£5.00
Buy at Tesco →£1.09/100g · 460g

Premier Deli 8 x Liver Sausage Slices 100g
£1.10£1.30-15%
Nectar£1.10/100g · 100g

Morliny 100g Farmer's Sausage Slices
£1.15£1.45-21%
Nectar£1.15/100g · 100g

Morrisons 18 Pigs In Blankets And Cocktail Sausages 310g
£3.75
Buy at Morrisons →£1.21/100g · 310g

Tofoo & Co. 160g Organic Seitan Frankfurters Sausages
£3.00
Buy at Sainsbury's →£1.88/100g · 160g

Whole Brazilian Gaucho Rib-eye 2-2.4kg + FREE SAUSAGES!
£46.99
Buy at Meat Supermarket →£1.96/100g · 2.4kg

























