Cheapest right now
The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

White Rabbit 250g Aubergine Parmigiana Gluten Free Filled Girasoli Pasta
£3.75
Buy at Sainsbury's →£1.50/100g · 250g

White Rabbit Gluten Free Aubergine Parmigiana Fresh Girasoli Pasta
£3.75
Buy at Ocado →£1.50/100g

(CP) Gressingham British Free Range Class A Goose With Giblets
£62.00
Buy at Morrisons →£1.55/100g · 4.0kg

White Rabbit 210g Mozzarella & Roasted Garlic Gluten Free Flatbread
£3.50
Buy at Sainsbury's →£1.67/100g · 210g

Golden Lion Aromatic Shredded Duck 210g
£3.50£4.00-13%
Nectar£1.67/100g · 210g

52. Tesco Finest Easy Carve Duck with a Pork, Balsamic & Plum Stuffing 1.6kg (Serves 6)
£30.00£35.00-14%
Clubcard£1.88/100g · 1.6kg

White Rabbit Gluten Free Italian Almond Biscotti 150g
£2.95
Buy at Sainsbury's →£1.97/100g · 150g

White Rabbit Gluten Free Sourdough Doughballs with Roasted Garlic Butter 8 Pack 140g
£3.00
Buy at Tesco →£2.14/100g · 140g

106. Tesco Finest Vintage Cheddar, Mozzarella & Chorizo Bake and Ultimate Cheeseboard Bake 600g (Serves 8)
£13.50£15.00-10%
Clubcard£2.25/100g · 600g

Sainsbury's 190g Spanish Goats Cheese & Bacon Croquetas, Taste the Difference
£4.50£4.50-0%
Nectar£2.37/100g · 190g

Morrisons The Best 8 Duck Straws with Hoisin Dip 240g
£6.00
Buy at Morrisons →£2.50/100g · 240g

White Rabbit Gluten Free Roasted Garlic Focaccia 2x125g
£3.50
Buy at Morrisons →£2.80/100g · 125g

White Rabbit 2 x 125g Roasted Garlic Gluten Free Sourdough Focaccia
£3.50
Buy at Sainsbury's →£2.80/100g · 125g

Properly Free-Range Goose Crown (Small (2.20-2.69kg))
£88.00
Buy at Edenmoor →£3.27/100g · 2.7kg

Properly Free-Range Goose Crown (Medium (2.70-3.19kg))
£104.50
Buy at Edenmoor →£3.28/100g · 3.2kg

Properly Free-Range Goose Crown (Large (3.20-3.69kg))
£121.00
Buy at Edenmoor →£3.28/100g · 3.7kg

Properly Free-Range Goose Crown (XL (3.70kg plus))
£148.50
Buy at Edenmoor →£4.01/100g · 3.7kg

51. Tesco Finest Scottish Venison Loin Wrapped in Signature Cured Bacon 750g (Serves 6)
£45.00£50.00-10%
Clubcard£6.00/100g · 750g






















































