← All stores
❄ Frozen
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
❄ Frozen
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
208 meat & fish products · updated 4 Oct · cheapest per 100g first

Stamford Street Co. British Frozen Chicken Portions 2kg
£4.25
Buy at Sainsbury's →£0.21/100g · 2.0kg

Sainsbury's 1kg British Fresh Chicken Skin on Drumsticks
£2.15
Buy at Sainsbury's →£0.21/100g · 1.0kg

Sainsbury's 1kg British Fresh Skin on Chicken Legs
£2.25
Buy at Sainsbury's →£0.23/100g · 1.0kg

Sainsbury's 2kg British Chicken Drumsticks
£3.00£4.50-33%
Nectar£0.15/100g · 2.0kg

Sainsbury's Large Whole Chicken 2.0-2.5kg
£5.50£6.75-19%
Nectar£0.22/100g · 2.5kg

Sainsbury's 2kg British Fresh Chicken Skin on Thighs
£4.00£5.75-30%
Nectar£0.20/100g · 2.0kg

Sainsbury's 1kg British Fresh Chicken Skin on Thighs
£2.99
Buy at Sainsbury's →£0.30/100g · 1.0kg

Sainsbury's 1.5kg British Plain Chicken Drumsticks
£4.75
Buy at Sainsbury's →£0.32/100g · 1.5kg

Sainsbury's 1.6kg British Fresh Medium Whole Chicken
£5.50
Buy at Sainsbury's →£0.34/100g · 1.6kg

Sainsbury's 1.5kg British Plain Chicken Thighs
£5.50
Buy at Sainsbury's →£0.37/100g · 1.5kg

Tariq Halal Farm Fresh Halal Whole Chicken 2kg
£7.50
Buy at Sainsbury's →£0.38/100g · 2.0kg

Tariq Halal Fresh Grade A Whole Chicken Without Giblets 1kg
£3.50£4.25-18%
Nectar£0.35/100g · 1.0kg

Tariq Halal Fresh Chicken Leg Quarters with Tikka Glaze 1.1kg
£4.25£5.00-15%
Nectar£0.39/100g · 1.1kg

Sainsbury's 540g British Fresh Chicken Skin on Thighs & Drumsticks
£2.50
Buy at Sainsbury's →£0.46/100g · 540g

Sainsbury's Piri Piri Spatchcock British Chicken 1.26kg
£6.00
Buy at Sainsbury's →£0.48/100g · 1.3kg

Sainsbury's 1.45kg Roast in the Bag Basted Garlic & Parsley Whole Chicken
£7.00
Buy at Sainsbury's →£0.48/100g · 1.4kg

Sainsbury's Chicken & Sweetcorn Chowder, Taste the Difference 380g
£1.38£1.85-25%
Nectar£0.36/100g · 380g

Sainsbury's 900g Chinese Style Chicken Thighs
£4.00£4.50-11%
Nectar£0.44/100g · 900g

Sainsbury's 1.125kg British Spatchcock Chicken
£6.00
Buy at Sainsbury's →£0.53/100g · 1.1kg

Sainsbury's 500g British 6% Fat Chicken Mince
£2.00£3.00-33%
Nectar£0.40/100g · 500g

Sainsbury's 2kg British Fresh Skinless & Boneless Chicken Breast Fillets
£12.29
Buy at Sainsbury's →£0.61/100g · 2.0kg

Sainsbury's 1kg British Fresh Skinless & Boneless Chicken Breast Fillets
£6.69
Buy at Sainsbury's →£0.67/100g · 1.0kg

Sainsbury's British Sweet Chilli Chicken Thighs 700g
£4.75
Buy at Sainsbury's →£0.68/100g · 700g

Sainsbury's British Skinless Chicken Fillets 1kg
£7.00
Buy at Sainsbury's →£0.70/100g · 1.0kg

Sainsbury's Chicken Gravy Pouch, Taste the Difference 350g
£1.84£2.45-25%
Nectar£0.53/100g · 350g

Sainsbury's 640g British Fresh Skinless & Boneless Chicken Breast Fillets
£4.62£4.62-0%
Nectar£0.72/100g · 640g

Humza Quick Frozen Chicken Breast Fillets 1kg
£6.00£7.50-20%
Nectar£0.60/100g · 1.0kg

Sainsbury's Slow Cook Buffalo British Chicken Wings 600g (Serves 2)
£4.50
Buy at Sainsbury's →£0.75/100g · 600g

Sainsbury's 1kg British Chicken Breast Mini Fillets
£7.50
Buy at Sainsbury's →£0.75/100g · 1.0kg

Humza Signature Hot & Spicy Chicken Wings 600g
£4.00£4.50-11%
Nectar£0.67/100g · 600g

Sainsbury's 320g British Fresh Skinless & Boneless Chicken Breast Fillets
£2.44
Buy at Sainsbury's →£0.76/100g · 320g

Sainsbury's 640g British Diced Chicken Breasts
£4.00£5.00-20%
Nectar£0.63/100g · 640g

Sainsbury's British Chicken Breast Mini Fillets 500g
£4.00
Buy at Sainsbury's →£0.80/100g · 500g

Jahan Premium Peri Peri Chicken Fillet Strips 500g
£4.25
Buy at Sainsbury's →£0.85/100g · 500g

Sainsbury's 12 x British Chicken Meatballs 350g
£3.00
Buy at Sainsbury's →£0.86/100g · 350g

Sainsbury's 640g British Fresh Chicken Breast Mini Fillets
£4.00£5.50-27%
Nectar£0.63/100g · 640g

Sainsbury's Buttermilk Chicken Tenders, Taste the Difference 450g
£3.00£4.00-25%
Nectar£0.67/100g · 450g






















