← All stores

Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
51 meat & fish products · updated 4 Oct · cheapest per 100g first

Island Delight Lamb Pattie (Halal) 140g
£1.00£1.35-26%
Nectar£0.71/100g · 140g

Sainsbury's Lamb & Mint Quarter Pounders, Taste the Difference x4 454g
£4.50
Buy at Sainsbury's →£0.99/100g · 454g

Sainsbury's New Zealand Whole Leg of Lamb 1.8 2.5kg
£25.00
Buy at Sainsbury's →£1.00/100g · 2.5kg

Plant Pioneers 240g Meatfree Lamb & Mint Koftas
£2.50
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 240g

Sainsbury's 4 x Quarter Pounder Lamb Burgers 454g
£2.50£5.00-50%
Nectar£0.55/100g · 454g

Sainsbury's Slow Cook Lamb Shanks with Mint 680g (Serves 2)
£7.50
Buy at Sainsbury's →£1.10/100g · 680g

Sainsbury's 4 x Garlic & Rosemary Lamb Smash Burgers 340g
£4.00
Buy at Sainsbury's →£1.18/100g · 340g

Sainsbury's Lamb & Mint Kebabs x6 360g
£2.50£5.00-50%
Nectar£0.69/100g · 360g

Sainsbury's British or New Zealand Lamb & Mint Kebabs 360g
£4.25£5.00-15%
Nectar£1.18/100g · 360g

Sainsbury's British or New Zealand 20% Fat Lamb Mince 500g
£7.00
Buy at Sainsbury's →£1.40/100g · 500g

Sainsbury's Quick Cook Extra Thin British Lamb Steaks 200g
£3.00
Buy at Sainsbury's →£1.50/100g · 200g

Sainsbury's Fat Lamb Mince, Taste the Difference 400g
£6.25
Buy at Sainsbury's →£1.56/100g · 400g

Sainsbury's 20% Fat British Lamb Mince, SO Organic 400g
£6.35
Buy at Sainsbury's →£1.59/100g · 400g

Sainsbury's British or New Zealand 10% Fat Lamb Mince 500g
£7.25£8.00-9%
Nectar£1.45/100g · 500g

Sainsbury's Discovery 400g Lamb Keema, Taste the Difference
£6.50£6.50-0%
Nectar£1.63/100g · 400g

Sainsbury's British or New Zealand 20% Fat Lamb Mince 250g
£4.25
Buy at Sainsbury's →£1.70/100g · 250g

Sainsbury's 680g Greek Style Lamb Rump Steaks
£11.00£12.50-12%
Nectar£1.62/100g · 680g

Sainsbury's Taste the Difference Adana Lamb Kebabs 400g
£7.50
Buy at Sainsbury's →£1.88/100g · 400g

Sainsbury's British or New Zealand Lamb Chops 170g
£3.25
Buy at Sainsbury's →£1.91/100g · 170g

Sainsbury's British or New Zealand Lamb Chops 340g
£6.75
Buy at Sainsbury's →£1.99/100g · 340g

Sainsbury's British or New Zealand Lamb Leg Steaks 300g
£6.00
Buy at Sainsbury's →£2.00/100g · 300g

Sainsbury's British or New Zealand Lamb Rump Steaks 300g
£5.50£6.25-12%
Nectar£1.83/100g · 300g

Sainsbury's Just Cook Minted Lamb Rump Steaks 300g
£6.25
Buy at Sainsbury's →£2.08/100g · 300g

Sainsbury's British or New Zealand Diced Lamb Shoulder 400g
£7.65£8.40-9%
Nectar£1.91/100g · 400g

Sainsbury's Lamb Steak Kebab, Taste The Difference 315g
£7.00
Buy at Sainsbury's →£2.22/100g · 315g

Sainsbury's (Approx. 818g-1222g) Welsh Hill Half Lamb Leg, Taste the Difference
£18.75
Buy at Sainsbury's →£2.29/100g · 818g

Sainsbury's Welsh Hill Lamb Rump Steaks, Taste the Difference x2 300g
£7.35
Buy at Sainsbury's →£2.45/100g · 300g

Sainsbury's Discovery 732g Slow Cooked Hill Lamb Osso Buco, Taste the Difference
£13.87£18.50-25%
Nectar£1.89/100g · 732g

Sainsbury's Discovery 565g Slow Cooked Baharat Spiced Lamb Rump, Taste the Difference
£10.87£14.50-25%
Nectar£1.92/100g · 565g

Sainsbury's British or New Zealand Extra Lean Diced Lamb 300g
£7.75
Buy at Sainsbury's →£2.58/100g · 300g

Sainsbury's Welsh Hill Lamb Cutlets, Taste the Difference x4 265g
£7.05
Buy at Sainsbury's →£2.66/100g · 265g

Sainsbury's Discovery 140g Lamb Samosa, Taste the Difference
£3.75£3.75-0%
Nectar£2.68/100g · 140g

Sainsbury's Welsh Hill Lamb Chops, Taste the Difference (Approx. 1kg)
£27.00
Buy at Sainsbury's →£2.70/100g · 1.0kg

Sainsbury's (Approx.303g- 455g) Welsh Hill Lamb Rump Joint, Taste the Difference
£8.75
Buy at Sainsbury's →£2.89/100g · 303g

Sainsbury's Spiced Welsh Hill Leg of Lamb, Taste the Difference 1.28kg
£39.90
Buy at Sainsbury's →£3.12/100g · 1.3kg















